SM8S26A-TP
Mfr.Part #
SM8S26A-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
SM8S26A-TP
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO218AB
Stock
7177
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
157A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
6600W (6.6kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
42.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V